Jak se zbavit Youtube hlášky – Video bylo pozastaveno. Chcete pokračovat ve sledování?

AKTUALIZACE ČLÁNKU (17/7/2019)

Youtube našel cestu, jak skript zastavit. Programuji neprůstřelný skript, který jednak bude fungovat a hlavně nedovolím Youtube, aby ten skript blokoval. Prosím, pokud budete chtít vědět, až skript vyjde, napište mi na jaroslav@jaroslavhuss.cz, jakmile bude skript hotov, dám vám vědět!

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Jen těžko se dají pochopit momenty, kdy skrze Youtube sjíždíte na 100% volume s hard bass módem Evu a Vaška nebo Dádu Patrasovou a pak… pak přijde virtuálně pohnědlá hláška „Video bylo pozastaveno. Chcete pokračovat ve sledování?“.

Moment, kdy se vám vtěrný Youtube jako reklama na hemoroidy, vkrade do vašich životů a plivne po vás hlášku o tom, abyste koukali potvrdit, že se na video stále ještě díváte.

Řešení na sebe nenechalo dlouho čekat

Jako každý správný muž je potřeba míti v kapse Prostenal a nůž [to byl rým mimochodem]. Ale taky je potřeba mít v sobě kousek internetové agrese, která popadne Youtube za tanga a vytáhne mu je až k uším.

Co tedy dělat? 

  • Mít Google Chrome (ne, na světě už je jen jeden prohlížeč!)
  • Mít v Chromu nainstalovanou CJS extenzi (ke stažení zde)
  • Po stažení CJS extense se v horním pravém řádku, kde je i jistě váš Adblocker (bez kterého opravdu nejde Youtube sjíždět, naleznete tři modrá písmena „CJS

youtube_hlaska_cjs

  • Po kliknutí na výše zmíněnou modrou ikonu se otevře okno

cjs_pokracovani

  • Poslední věc, která chybí, je kousek skriptu, který bude každých 5 sekund kontrolovat, zde vás Youtube nechce náhodou poloojebat. Níže uvedený kód tedy zkopírujte do výše zmíněného okna.


const tag = tag => {
return document.getElementsByTagName(tag)[0];
};
const g = m => {
return console.log(m);
};
const sundejTuSrackuPojebanou = () => {
g("Klikám");
tag("yt-formatted-string").click();
};
setInterval(sundejTuSrackuPojebanou, 5000);

Výsledek by měl tedy vypadat takto

Skript je navázán pouze na doménu „Youtube“ – nikde jinde se nebude aktivovat. Je potřeba taky zaškrtnout „enable cjs for this host“ a po vložení kódu do okna pak už jen dát „save“. Okno se znovu načte a tradá, máte klid.

vysledek_youtube

Pro ostatní jskaře

Snažil jsem se najít lepší řešení, než je setInterval(fn,5000), který hledá custom YT tag. Přímo jsem hledal, zda nebude snazší hlídat v DOMu vykopnutí confirmu, ale po pěti minutách stackoverflowování jsem se nakonec rozhodl pro tohle jednoduché řešení.

Pokud máte JS řešení pro automatickou detekci confirm/prompt/alert boxu, sem s tím – script pro ostatní upravím.

One thought on “Jak se zbavit Youtube hlášky – Video bylo pozastaveno. Chcete pokračovat ve sledování?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *